Çapraz Link Değişimi

Web Tasarımda CSS’nin Önemi
5 Şubat 2015
ORGANİK HİT ELDE ETMEK İÇİN FAKTÖRLER
19 Şubat 2015
Tümünü Göster

LİNK DEĞİŞİMLERİ İLE HIZLI BİR ŞEKİLDE İLERLEYEBİLİRSİNİZ

Sitelerin hızlı bir şekilde ilerleyerek, hit kazanabilmesi için birçok yöntem vardır. bu yöntemlerden en önemlilerinden birisi de link değişimleridir. Link değişimleri çapraz link değişimi ve düz link değişimi (karşılıklı link değişimi) olarak adlandırılır. Bu işlemler, siteler arasında yapılan basit bir işlemle gerçekleştirilir. Böylece siteler çok daha hızlı bir şekilde tanınarak, ziyaretçi sayısını arttırır.

Çapraz link değişimi üç ya da daha fazla site arasında gerçekleşir. A, B ve C siteleri olduğunu varsayalım. A sitesi ile diğer bir B sitesi arasında verilen link verilen linkler C sitesinde yayımlanırken, C sitesinin linki B sitesinde yayımlanacak. Bu tür link değişimlerine çapraz link değişimi denir.

Düz link değişimi ise, bu bağıntıya oranlı çok daha kolaydır. Düz link değişiminde A sitesi ve B sitesi birbirleri arasında link verir. Bu daha kolay bir bağıntıdır. Siteler arasında verilen link değişimleri hitli bir site ise, diğer siteler arasına da hit arttırılır. Bu da stenin gelişmesinde ve ziyaretçi sayılarının artmasını sağlar.

Çapraz link değişiminin önerilmesinin sebebi; arama motorlarında tarayıcılar siteleri algoritmasına kaydederken, A sitesinin B sitesine verdiği linki fark ediyor. Böylece arama motorları link alan siteyi güvenli buluyor, arama motorlarının algoritmasında üst sıralara çıkıyor. Biraz karışık olsa da oldukça etkili olan bu sistem Google gibi arama motorlarında üst sıralara tırmanıyor.

capraz-link-degisimi

Düz link değişiminde ise, eklenilen kelimeler birebir aynı ise, sitenin üst sıralarında yer almasında çok fazla etkisi yoktur.

İki site arasında yapılan kelimeler yükselme isteği için arama motorlarını çok etkilemiyor. Çünkü arama motorları A sitesi B sitesine, B sitesi de A sitesine güvenebilir düşüncesi ile siteyi üst sıralara taşımıyor. Ancak çapraz link değişiminde ise, A sitesi B sitesinin, B sitesi ise, C sitesinin linkini verirse, arama motorları karşılıklı bir işlem olduğunu görmeyerek siteyi güvenli buluyor. Böylece sitenin üst sıralara yükselmesinde etkili olur.

Sitelerin birbiri arasında yaptığı bu işlem ile üst sıralara yükselmesi daha kolay olacaktır. Böylece etkili bir şekilde büyüyerek hızlı bir şekilde gelişebilir. Bu durum da sitelerin gelişmesi çok daha hızlı sağlanacaktır. Bu değişimler site için kesinlikle faydalı olacaktır. Düz linkte başarı elde edebilmek için de içerikler kesinlikle farklı ve özgün olmalıdır. Ayrıca ekstra link çıkışı da az olmalıdır.

Sitenizi üst sıralara taşıyabilmek için etkili bir sistem olan link değişim sistemleri içinde en etkili olan çapraz link değişimidir. Bu sistemi uygulayabilmek için güvenli ve ziyaretçisi fazla olan sitelerle çalışmak gerekmektedir. Böylece kesin çözüme ulaşarak, hızlı ve etkili gelişmelere sahip olabilirsiniz. Seo için etkili olan bu sistem ile siteniz hızlı bir şekilde tanınarak yükselebilir.

Link Değişimi