DMOZ KAYDININ SEO ÇALIŞMASI AÇISINDAN ÖNEMLİMİ

GOOGLE İLK SAYFADA OLMANIN YARARLARI
29 Nisan 2015
SEO ÇALIŞMALARI NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR
15 Mayıs 2015
Tümünü Göster

DMOZ KAYDININ SEO FALİYETLERİ AÇISINDAN ÖNEMİ

Bütün web sitelerinin kurulum ve işletme amacının başarılı olmak ve kendini geliştirmek ile endeksli olduğu net bir şekilde bilinirken, SEO değeri bu konuda sitenin başarısındaki en önemli etken olarak karşımıza çıkar. Çok farklı şekillerde etkilenen ve bazı unsurların direkt olarak bu değerin etkilenmesine sebep olduğu da net bir şekilde bilinmektedir. Unsurlar arasındaki DMOZ kaydı çok bilinen dünya genelinde en çok kullanılan ve tercih edilen dizilerin başında yer almaktadır.

DMOZ sayfalarının açılış sayfası ve diğer sayfalarda sitenin page rank değerini yükseltme konusunda da son derece etkili olduğu bilinmektedir. Eğer sizin çalışmalarının sonucunda kurumsal SEO ile uyumunu elde edilmesi isteniyorsa, sitenizin çok etkin bir yer bulması sitenizin Backlink almasını ve bu sayede dışından da beslenmesini sağlayacak ve alacağı destek sayesinde SEO hizmeti gibi çok önemli bir yükselme aracını da sitenize sunacaktır.

DMOZ, işletmelerin, sitelerin ve SEO danışmanı konumundaki profesyonel yardımcılarının da tavsiye ettiği ve uygulamaya koyduğu not sistemi bir site için çok önemli bir fırsat olarak görülebilir. Web siteleri hakkında söylenebilecek pek çok şey mevcut olmakla beraber aşırı derecede kurulan sitelerin düzensiz bir şekilde çalışma programlarıyla desteklemeleri de interneti de çöp ve site bataklığı hale getirmiştir. Artık terk edilmekten başıboş bırakmaktan başka çaresi kalmayıp kurumsal SEO’cu yapılarındaki site düzenle ulaşmalarına imkânsız bir duruma gelmiştir.

DMOZ kaydınızın bulunması listelere girmeniz sizin ve sitemizin geleceği açısından önemli bir yer teşkil edebilir. Oldukça gelişmiş bir altyapıyla desteklenen bu yazılım sayesinde sitenizin pagerank değerini en üst seviyelere çekmek ve bu sayede arananlar sıralamasında ön sıralarda yer alabilmek elde edilecektir. Bu sistematik dizin kasıtlı şekilde site tanınırlığının arttırılmasına yönelik çalışmaları da tespit ederken, burada SEO firmaları bu tür çalışmalarını düzenli ve sisteme uygun olarak yapmak zorunda kalıp, bu sebeple verdikleri hizmetinin üst düzey olması için sitelerin içeriklerinin de sistem ile uyumlu olmasının gereği net bir şekilde ortaya konmuştur. Arama motoru Google en çok tercih edilen gelişmiş tarayıcı olmasına karşın, site yükseltmek pagerank değerini artırmak ve paravan sitelerden yararlanma konusundaki çalışmaların çoğu atlayabilmekte’dir.

DMOZ dizini son derece gelişmiş ve modern bir sistem olmakla beraber, yapılan çalışmaların hangi amacı güttüğünü de çözecek bir sisteme sahip olmuştur. Oluşturacağınız kaliteli ve özgün yapıda bir sitenin amacına uygun bir şekilde çalışması, listelenmesinde yer almasına da olanak tanıyabilir. Ancak dediğimiz gibi gayri meşru yollardan hile yaparak site yükseltmek ve diğer artırma çalışmaları da tespit edildiği vakit çalışmaların amacına ulaşmayan boşa kürek çekme olacağı da net bir şekilde görülmektedir. Bir kez DMOZ kaydı yapılması ve dizindeki yer alma konusunda sitenizin bu ortama girişi ile birlikte Backlink sayısında da hızlı bir artış görülürken, bu kaydın kalıcı olması da her açıdan sitemize çok büyük avantaj sağlayacaktır. Yine de her zaman için güncelleme özgün içerik ve orijinal hizmet konusunda atacağınız adımları sitemizin daha üst seviyelere çıkması konusunda her zaman için size daha çok yardımcı olacaktır.

Dmoz kaydı