GOOGLE İLK SAYFADA OLMANIN YARARLARI

SEO FAALİYETLERİNDE BAŞARIYA DAİR İPUÇLARI
29 Nisan 2015
DMOZ KAYDININ SEO ÇALIŞMASI AÇISINDAN ÖNEMLİMİ
7 Mayıs 2015
Tümünü Göster

İLK SAYFADA OLMANIN YARARLARI

Yapılan birçok internet sitesinin sonu, oldukça küçük ziyaretçi sayısı ve buna bağlı hüsrana uğramak olmuştur. Bu sitelerin yapıldıktan sonra hiçbir SEO hizmeti uygulanmaksızın, kendiliğinden özellikle arama motorlarında üst sıralara çıkabileceğini düşünen birçok kişi sonunda bu şekilde çöküşe uğramıştır. Bu hüsrana uğramanın başlıca nedeni site tanıtımlarının SEO firmaları kadar başarılı yapılamaması ve oldukça düşük reklam sayılarıdır. Herhangi bir konuda sitenizin oldukça yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmasını istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey iyi bir site tanıtımı ve insanların ziyaret etmekten zevk alacağı konular ya da ürünlerin pazarlanmasıdır. Konuların pazarlanması da aynı şekilde ürün pazarlama ile eşdeğer düşünülmelidir.

google ilk sayfa

Oldukça yüksek pazara sahip olan internet dünyası her geçen gün pastasından yeni bir dilim almak isteyen insanların hücumuna uğruyor. Öyle ki; teknolojinin gelişmesi ile kısa zaman içinde oldukça kaliteli internet siteleri yapabilmek mümkün. Az bir sermaye ile internet sitelerinin oldukça yüksek pazar payına sahip olabilmesi hayal değil. Tabi ki bu duruma gelebilmek için başlıca yapılması gereken kurallar var. Bu kuralların içinde en önemlisi arama motorlarında üst sıralarda yer almaktır. Eğer internet sitenizde verdiğiniz hizmet ile ilgili herhangi bir yazıyı üst sıralarda görmgoogle 1 siraek isterseniz SEO çalışmalarına vakit ayırmanız ve bu çalışmaları konusunda uzman SEO’cu kişilerden almanız oldukça önemlidir.

Kısa zaman içinde bu çalışma hizmetlerini aldığınızda sitenizin ziyaretçi sayısının artış sağladığını ve buna bağlı olarak da kazancınızın da aynı doğrultuda arttığını görebilirsiniz.Yapılan internet sitelerinde ilk sayfada olmanın yararları oldukça yüksektir. İnternet sitesi yapmak ya da hazır olarak aldığınız siteyi devam ettirmek isterseniz Google ve Yandex gibi oldukça yüksek ziyaretçi sayısı olan sitelerin aramalarında üst sıralarda listeleniyor olmalısınız.

Bu şekilde sıralanabilmek için gerçekleştirilecek olan çalışmalarda; en başta daha öncede belirttiğimiz gibi SEO danışmanlarından yardım almak gelir. Bundan sonrası bir çorap söküğü gibi arka arkaya iyileşme ve oldukça yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmak olur. Kendi sitenizi ilk sıralara taşıyabilmek için kurumsal SEO faaliyetleri ile hizmet sağlamış olduğunuz alanlar hakkında güncel ve özgün yazı paylaşımı sağlamak olmalıdır.

Bu yazılarda geçen anahtar kelime ya da kelime guruplarının Google gibi bir arama motorunda yazılması sonrasında eğer sizde daha fazla miktarda bu kelime geçiyorsa ilk sıralarda yer alırsınız. Aksi halde hiç bir internet sahibinin istemediği son sıralara gerilersiniz ki bu da sizin sonunuz anlamına gelir.
Deneyimli SEO uzmanlarının yazdığı ya da onayladığı yazıları satmak veya hizmet sunmak istediğiniz konularda yazdırıp, sitenize belirli anahtar kelimeleri kalın harflerle eklediğinizde, üst sıralarda olmamanız için herhangi bir neden mevcut değildir. Planlı ve stratejik bir şekilde tasarlanmış olan sitenizde insanlar aramak istediklerini sizin sitede bulabilir ise; buna bağlı olarak müşteriniz ve ziyaretçi sayılarınız artar. Bu döngü sürekli tekrarladığında oldukça yüksek kazançların sağlanabilmesi mümkündür.

Google ilk sayfa