Web sitesinde İdeal Etiket Nasıl Kullanılır?
13 Nisan 2015
Site İçi ve Site Dışı Seo Çalışması
15 Nisan 2015
Tümünü Göster

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

Günümüzde artık alanında köklü firmaların bir çoğu kurumsal seo çalışmalarına eskisinden daha çok önem vermeye başladılar. Firmaların web sitelerinde en çok dikkat ettikleri hususların başında da tabi ki doğru ve özgün içerik geliyor. Özgün ve de doğru olmayan içeriklerin sebep olduğu herhangi bir sorun kurumsal firmaların en son karşılaşmak istedikleri bir durum olduğundanKurumsal SEO çalışmalarıweb sitesine sahip firmaların en hassas olduğu konuların başında geliyor. Google’ ın sürekli olarak güncellediği algoritmaları nedeni ile artık web platformundabelirli sürelerle reklam vererek müşteri kitlesi oluşturmak şirketlerin satış performanslarını artırmak konusunda bir işe yaramıyor. Son yıllarda firmalar artık arama motorlarında üst sıralara tırmanmak için bu tür reklam uygulamalarını bırakmakta ve başarıya ulaşmanın ancak SEO uzmanları ile yürütülecek ortak bir çalışma sonucunda mümkün olacağını düşünmektedirler. Başarılı bir SEO çalışması yapılan sitelerin trafiği doğal bir artış eğilimi gösterir. Bu yüzden SEO kuralları uygulanarak yapılan siteler hem site trafiğini oluşturan müşterileri memnun eder, hem de Google’ ın gözünde artı puan kazanır. Bir süre sonra ise site zaten arama motoru sıralamasında üst sıralara tırmanarak rakip firmalara fark atar ve başarıya ulaşır.

kurumsal seo

Kurumsal firmalara SEOçalışması yapan uzmanlar şirketlerin kurumsal kimliklerine zarar vermemek için çok detaylı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürürler. Bilirler ki kurumsal kimlik bir firma için her şeydir ve bir kez yitirildi mi bir daha kazanılması çok zordur. Arama motorlarında üst sıralara tırmanmanın en etkili yolu ise backlink almaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus doğru kanallardan backlink almaktır. Yanlış yerlerden backlink almak kurumsal kimliğe çok büyük zararlar verebilir. Kurumsal SEO’ nun diğer çalışmalardan farkı disiplinli ve süreklilik arz eden bir çalışmanın sonucunda firmaların web ortamında kurumsal kimliklerine önplana çıkartmaktır.

Kurumsal SEO çalışmalarının en önemli konusu anahtar kelime tahlillerinin çok iyi yapılmasıdır. Web platformunda uzunca bir süre liderlik tahtında oturan bir firmayı yerinden etmek tabiki çok kolay bir iş değildir. Ancak bunun da bir takım yöntemleri vardır. Örneğin kumpir anahtar kelimesini kullanarak web platformunda üst sıralara yerleşmiş bir firmayı alt etmek için aynı kelimeyi anahtar kelime olarak belirlemek yerine bu kelimeye benzer farklı bir anahtar kelime kullanılabilir. Mesela iyi kumpir veya lezzetli kumpir anahtar kelimeleri kullanılarak ziyaretçi trafiği kaydırılabilir.
Kurumsal SEO çalışmaları başarıya jenerik kelimelerle değil direkt olarak hedefe yönelik çalışmalar ile ulaşır.

Örneğin;  iş makinesi yerine forklift kelimesini veya inşaat kelimesi yerine direkt olarak inşaat tabelası kelimesini kullanırlar. Bunun yanında Kurumsal SEO çalışmalarında bölgeye yönelik çalışmalarda yapılabilir. Örneğin Mecidiyeköy forklift kiralama veya Kartal inşaat tabelası gibi.

Tüm bu anlatılanların ışığında şunu söyleyebiliriz ki; dünya artık eski dünya değil ve sürekli değişiyor. Dünün reklam uygulamalarının bugün artık hiçbir önemi yok. Yenidünya artık web platformlarının üzerinden inşa ediliyor. Kurumsal şirketler bu pastadan pay almak istiyorlarsa Kurumsal SEO çalışmalarının üzerinde hassasiyetle durarak başarılı işlere imza atabilirler.

kurumsal seo