Site İçi ve Site Dışı Seo Çalışması
15 Nisan 2015
SEO’ da Meta Düzenlemesi
16 Nisan 2015
Tümünü Göster

Organik Hit Nedir ?

Organik hit Web sitelerine arama motorları aracılığı ile gelip site trafiğini artıran kullanıcı sayısını ifade etmek için kullanılan bir terimdir.

Firma olarak bizler bu tür yapay olarak yapılan ziyaretçi elde etmek için kullanılan yöntemleri yararlı bulmuyoruz. Yararlı olan ilk sayfadaki anahtar kelimenize göre gelen ve sitenizde vakit geçiren kullanıcılardır. Bir çok organik olarak ziyaretçi çekebileceğiniz sosyal medya paylaşım siteleri vardır buralardan hit elde etmeye çalışmalısınız. 

organik-hit nedir

GERÇEK SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM SİTELERİ İLE ZİYARETÇİ KAZANIN

Organik Hit Gerekli Midir ?

Organik hit bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkması için gereklidir. Bilindiği üzere günümüzde ticaretin dükkânları artık sanal mağazalardır. Sanal mağazanız arama motorlarında ne kadar üst sıralarda olursa satış grafiğiniz o kadar yükselir. Web siteniz sizin belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeler ile üst sıralara çıkabilmesi için organik hitlere çoğu zaman ihtiyacınız olmaktadır.

Organik hit yönteminde sitenize arama motorlarından gelen ziyaretçilerinizin hangi anahtar kelimeyi kullanarak sitenize geldiği, hangi kaynaktan yönlendirildiği, ayrıca sitenizde ne kadar süre kaldığı çok önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus sitenize gelen ziyaretçilerin farklı ip’ lerden size ulaşmış olmasıdır. Eğer sürekli aynı ip’ den ziyaretçi alıyorsanız Google tarafından banlanma ( zarar görme ) ihtimaliniz bulunmaktadır.

organik-hit

Organik Hitin Zararı Var mıdır ?

Eğer organik hit kullanmaya karar verdiyseniz çok dikkatli olmanız gereken bazı konular vardır. Sitenize gelen organik hitlerin belli bir düzende gelmesi gerekmektedir. Ani bir şekilde hitlerinizin yükselmesi sizin sanbox’a düşmenize sebep olabilir. Günümüzde pek çok web sitesinin kullandığı yapay hit sistemleri seo açısından düşündüğümüzde oldukça zararlı uygulamalardır.

Yapay Hit Kaynakları Nelerdir?

Yapay hit kaynaklarına örnek olarak  ebusher.de, hital, bux gibi sistemleri gösterebiliriz.

Yapay Hit Kaynaklarının Ne Tür Fayda ve ZararlarıNelerdir ?

Yapay hit kaynaklarının faydaları hit getirdikleri için sitenizin alexa’ da yükselmesine vesile olurlar. Ayrıca bu organik hitverileri sitenize gelen ziyaretçilerinizin gözünde sitenizin değer kazanmasına sebep olur. Yapay hitlerin zararlarını ise şöyle anlatabiliriz. Yapay hitle kazandığınız puanları Google fark ederse ilk olarak Google’ daki sıralama değerinizi kaybedersiniz. İkinci olarak pagerank değeriniz düşer ve son olarak da Google’ da banlanırsınız.

Bu yüzden yapay hit kullanarak arama motorlarında üst sıralara çıkmak gibi bir niyetiniz varsa bundan hemen vazgeçmeniz yönündedir. Eğer ki bir blogger altyapısında geliyor iseniz bu yöntemi hiç düşünmeyin bile. Çünkü Google bu yaptığınızı anlayacak ve blogger hayatınız tehlikeye girecektir. Örneğin eğer siz bir yapay hit sitesi ile çalışıyorsanız yapmış olduğunuz tüm yönlendirmeler bu yapay hit sitesi tarafından yapılacak ve Google tarafından fark edilecektir. Siz başka siteleri hit arttırma sitesi vasıtası ile ziyaret ediyorsunuz ve bunun karşılığında kredi kazanıyorsunuz. Sizin hit sitesine verdiğiniz link yani sitenizin linki yönlendirme linki ile çalışıyor. Böylece de Google bunun yapay bir hit olduğunu hemen anlıyor.

Bunun yanında Google bazen bu tür hileleri tespit edebilmek için bazı yöntemler uygulamaktadır. Örneğin çok hit alan bir sitenin sıralamasını değiştirirler. Eğer ki hit akışı aynı şekilde devam ediyorsa Google algoritmaları bunun yapay bir hit olduğunu kolayca anlayacaktır.

İlgili Yazılar

Organik Hit Elde Etmek

organik hit