ORGANİK HİT ELDE ETMEK İÇİN FAKTÖRLER

Çapraz Link Değişimi
19 Şubat 2015
Finansal Piyasa Nedir?
12 Nisan 2015
Tümünü Göster

ORGANİK HİT ELDE ETMEK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN FAKTÖRLER

organik-ziyaretciGünden güne internet kullanımının artması web siteleri arasındaki kıyasıya rekabeti de arttırıyor. Bu rekabet sonucu birçok web site başarılı olabilmek için çalışmalara koyuluyor. Bu çalışmalar arasında organik hit elde etmeye çalışmaları da mevcut. Web sitelerin daha değerli hale gelebilmesi için vazgeçilmez bir şart olan organik hit, ziyaretçilerin doğal yollarla sayfaya ulaşmasını sağlamaktır. Yani ziyaretçinin arama motoruna doğrudan yazarak, faklı bir sayfadan yönlendirilmeden, direkt olarak web sitesine giriş yapmasıdır. Organik hit kazanmak çin bazı kurallara dikkat etmek gerekmektedir.

Ziyaretçi sayfayı doğal yolla ziyaret etmesi gerekmektedir. Ayrıca, sitenizin güncel ve özgün olması Google gibi arama motorları için çok önemlidir. bu nedenle organik hit elde edebilmek için sık sık içerik güncellemesi çalışmalarında bulunmak gerekir. Her gün en az bir tan yeni içerik sitenizi ziyaret eden ziyaretçiyi sürekli kılar.

Bu çalışmalar sonucu elde edilen ziyaretçiler sitenizin doğal yollarla yükselmesini sağlanırken, sitenizde güncelliğini korumuş olur.

Sosyal paylaşım sitelerinde siteniz ile alakalı yayımlalar yapmak da sitenizin hit’ini arttıran başka bir unsurdur. Bu nedenle sosyal paylaşım sitelerinde akılda yer edici paylaşımlarla sitenizin hit‘ini arttırabilir ve her zaman önde olabilirsiniz.

organik-hit-ziyaretci

Organik hit elde etmek için dikkat edilmesi gereken hususları sıralayabiliriz.

-İçerik yazımız Türkçe imla kurallarına uygun olmalıdır.
-Web sitesi her gün güncellenmelidir.
-Web sitenin özgün bir içeriğe sahip olması gereklidir.
-Ziyaretçilerle her an etkileşimler içersinde olunmalıdır. Problemlere anlık cevap verilebilmelidir.
-Web sitesinin seo uyumlu olması gereklidir.
-Mobil cihazlarla uyumlu bir web site olmalıdır.
-Web sitesi hazırlanırken yalın ve sade olmalıdır. Ziyaretçilere maksimum fayda sağlayacak nitelikte olmalıdır.

Tüm bu çalışmalara dikkat edilerek organik yükselme için gerekli olan her şeyi hazırlamış bulunuyoruz. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise, site içinde ziyaretçilerin birden düşüş yaşamasıdır. Birçok tarayıcının dikkatini çeken bu durumun oluşmasının önüne geçebilmek içi sık sık içerik yenileyerek web sitemizi güncel tutmalıyız.

Organik hit elde etmek web siteleri için oldukça önemli bir faktördür. Organik hit ile web sitelerin değeri artarken, her zaman bir adım öne çıkar! Bir sitenin organik hiti ne kadar yüksekse site o kadar başarılı olmuş demektir. Bu nedenle organik hit oldukça önemli bir konudur.

İnterneti yaygınlaşması ile birçok işlem internetten yapılabilmektedir. Alışveriş gibi internet üzerinden yapılması sonucu birçok şirket ve kurum internet üzerinden gelir sağlamaktadır. Bu nedenle bu tarz kurum ve şirketler web sitelerindeki ziyaretçilerine büyük önem verir.

Bir sitenin özgün, güncel ve sade olması organik hiti arttıran başlıca sebeplerdir. Bu kriterlere gereken özen gösterildikçe her zaman istenilen sonuca ulaşabilmek mümkündür. Böylece her zaman organik hit elde edebilir ve birçok rakibin önüne kolayca geçebiliriz.

organik hit elde etmek