SEO ÇALIŞMASINDA ÖZGÜN İÇERİK ÖNEMLİ

2015 Google Algoritması Nasıl Olacak ?
23 Nisan 2015
SEO FAALİYETLERİNDE BAŞARIYA DAİR İPUÇLARI
29 Nisan 2015
Tümünü Göster

SEO ÇALIŞMASINDA ÖZGÜN İÇERİK

Bilhassa Google olmak üzere pek çok arama motoru üzerine inşa edilen güncellemeler; uygulanmakta olan SEO çalışmalarının daha niteliksel olabilmesine zemin oluşturmuştur. Zira gerçekleştirilen bu güncellemeler ile SEO hizmetleri daha adil bir yapı kazanmış ve mevcut olan web siteleri basmakalıplıktan büyük ölçüde sıyrılmıştır. Arama motorlarının beklentide olduğu nitelikler site sahipleri tarafından öncelikli olarak bir dizi olumsuzluk olarak adlandırılmış olunsa da, olguya uzun vadeli olarak göz gezdirildiğinde hem internet kullanıcıları, hem site sahipleri, hem de arama motorları açısından oldukça avantaj sağlamakta olan bir durum meydana getirilmiş olduğu kolaylıkla fark edilebilir.

özgün yazi yazmanın faydalariGoogle, Yandex, Mozilla ve Yahoo gibi arama motorları gerçekleştirmiş oldukları bir takım güncellemeler sonucunda listeleme sistemi üzerinde bazı değişimlere gidilmiştir. Bu değişimlerden nasibini alan konulardan birsi de mevcut web siteleri içerisinde nominal metin yayımıdır.

Arama motorlarının başarısı; kullanıcılara sağlamış olduğu bilgi içeriği ile doğru orantılı olarak addedilir. Bir arama motoru girilen kelime veya kelime dizini ile ilgili olarak ne kadar yüksek çeşitlilikte seçenek sunabilirse diğer arama sistemleri arasından aynı ölçüde sıyrılır ve rağbet görebilen bir marka haline gelir. Bu sebeple web sitelerinin altyapısal düzenlemeleri gerçekleştirilirken arama motorlarının güncellemeleri ile uyumlu bir sistem geliştirebilme üzerine etkinlik gösterilir.
Mevcut güncellemeler, kopya ve yüksek oranda alıntı barındırmakta olan nominal metin içeriklerini hiçbir şekilde tasvip etmemektedirler. Dolayısıyla da bu tür içeriklerin yayınlanmakta olduğu web sitelerine üst sıralar üzerinde listelenebilme olanağını hiçbir şekilde tanımamaktadırlar. Olaya mantıksal pencereden bakış sağlandığında uygulanıma koyulan bu sistemin gereksiz olduğunu ifade edebilmek oldukça zor.

Zira hiçbir internet kullanıcısı herhangi bir arama motoruna girmiş olduğu kelime veya kelime grubu hakkında farklı olarak hiçbir özellik barındırmayan onlarca site ile karşı karşıya kalmaktan memnuniyet duymaz. Bu içinden çıkılması güç döngü de bizi 21. Yüzyılda yeniden ansiklopedi sayfalarını aşındırmaya yöneltir. Dolayısıyla teknolojinin en verimli süreçlerini yaşamakta olduğumuz bu dönem içerisinde mevcut olanaklarımızdan faydalanamaz ve çağın gerisinde kalarak gelişimsel evrelerimizi tamamlayabiliriz.

özgün içerikler

Arama motorları tarafından uygulamaya sunulan bu güncellemeler, yukarıda bahsi geçmekte olan önü alınması güç durumların baş göstermesine büyük ölçüde engel olabilecek niteliktedir. Arama sistemleri tarafınca talep edilmekte olan özgün nominal içerikler ise SEO’culara duyulan yoğun gereksinimi meydana getirmiştir. SEO firmaları bünyesinde hizmet sağlamakta olan SEO danışmanları; web siteleri için nominal metin içeriklerini optimize etmektedirler. Bu içerikler alanında profesyonel SEO uzmanları tarafından mevcut güncellemeler doğrultusunda oluşturulur ve düzenlenir.

Bu tür hizmetleri sağlamakta olan kurumsal SEO kuruluşları; nominal metinleri konu, üslup, anahtar kelime, yazım ve imla uygulamaları açısından redakte eder ve arama motorlarının altyapısal düzenlemelerine uygun bir şekilde yayıma hazır hale getirilir. Bu sayede web siteniz özgün ve nitelikli içerik bakımından donanımlı bir konum elde eder ve arama motorlarınca kabul görür. Böylelikle ilk sayfa üzerinde üst sıralarda listelenebilme olanağına sahip olursunuz.

özgün içerik