SEO FAALİYETLERİNDE BAŞARIYA DAİR İPUÇLARI

SEO ÇALIŞMASINDA ÖZGÜN İÇERİK ÖNEMLİ
24 Nisan 2015
GOOGLE İLK SAYFADA OLMANIN YARARLARI
29 Nisan 2015
Tümünü Göster

Seo İpuçları

Trustrank değer seviyelerini yüksek oranda tutabilmek adına web sitenizin her daim güncellik barındırmasına özen göstermelisiniz. Oldukça büyük bir önem arz etmekte olan özgünlük noktasından yüksek oranda hassasiyet gösterin inomal metinlerinizin olduğu kadar görsel içeriklerinizin de özgünlük taşıyor olması oldukça önemli bir avantajdır.

Google altyapısının sağlamakta olduğu kalite değerlendirme yıldızlarını sitenize ziyaretçilerinizin kullanımına sunun.

• Sürdürümü gerçekleştirilen pek çok sosyolojik araştırma insanların öğlen 14.00 akşam ise 20.00 saatleri içerisinde internet platformlarını diğer zaman dilimlerine nazaran çok daha aktif bir şekilde kullandıklarını ortaya koymuştur. Paylaşım ve güncellemelerinizi bu saatleri baz alarak gerçekleştirin.

• İnomal metinlerinizin oluşum ve redakte süreçlerinde ziyaretçi gibi düşünmeye özen gösterin. Gereksiz sözcük kullanımından ve laf kalabalığından büyük ölçüde kaçının. İfade etmeye çalıştığınız konuyu zengin bilgi içeriği ile net bir şekilde biçimlendirin.

• Mevcut Google Plus hesabınızı web siteniz ile ilişkilendirin. Bu sayede yazar profiliniz sıralamalarda yer alabilecektir. Böylelikle %30 oranında ziyaretçi artışı sağlayabilirsiniz.

• SEO alanında başarının anahtarı güncelliktir. Sitenizi gün aşırı şekilde güncelleme işleminden geçirin. İçerik olarak paylaşımını sağladığınız, metin, görsel ya da videonun sıradanlıktan uzak olmasına özveri gösterin. Görseller motorundan resim eklemek yerine mümkün mertebede kendi fotoğraflarınızı üretmeye çalışın. Sitenizin genel içerik temasıyla alakalı olarak özgün videolar çekin. Fakat bunu bir sistem haline getirin ve kendinize has bir üslup oluşturarak gerçekleştirin.

• Arama motorları ve hedef ziyaretçi kitlesi üzerinde güven elde edebilmek için; domain sürenizi 4 ve üzeri olarak kayıt ettirmeniz ve bir de SSL sertifikasına sahip olmanız oldukça etkin bir rol oynayacaktır.

• Siteniz içerisinde yayımlayacağınız reklam tercihlerini ciddiyetle değerlendirin. Zira hiçbirimiz bütün sayfayı işgal eden abartılı reklamlardan haz etmiyoruz. Bu sebeple aldığınız reklamların ziyaretçilerinize olumsuz bir etken olmamasına dikkat edin.

• Siteniz içerisinde paylaşımlarını önem derecesine göre, tag kullanmına yer vererek gerçekleştirin.

• Görsel içeriklerinizin optimize işlemlerini etkin bir şekilde gerçekleştirin. 50 KB’dan büyük ağırlıktaki görsel içerikler sitenizin hızının yavaşlamasına sebebiyet verecektir.

seo ipuçları

SEO Çalışmalarının Sağlamakta Olduğu Avantajlar

* Web sitesinin doğal metotlarla popülerlik kazanmasını sağlar.
* Üye, takipçi ve ziyaretçi kitlelerinde artış sağlanır.
* Web sitesinin mevcut arama motorları üzerinden, ilk sıralarda listelenebilmesine olanak tanır.
* Mevcut web sitesi başarılı ve verimli bir şekilde gerçekleştirilen SEO işlemleri ile markalaşma yolunda atılımlar gerçekleştirir.
* Web sitesinin mevcut ziyaretçi portföyünde artış sağlanmasıyla doğru orantılı olarak reklam alma yöntemi ile kazanç elde edebilme olanağı oluşum gösterir.
* Satış ortaklığı alanında aktif faaliyet gösterebilme imkânı sağlanır.
* Web sitesi içerinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olan seo metodları neticesinde, sitenin PR (Public Relations) değerlerinde artış gözlenir.

Seo ipuçları