Whois sorgusu nedir nasıl kullanılmalıdır?
16 Nisan 2015
ARAMA MOTORU TARAFINDAN İSTENİLMEYEN SİTE İÇERİKLERİ
21 Nisan 2015
Tümünü Göster

Sosyal Medya ile SEO Yapma Mantığı

Sosyal medya ilgi çekici içerikler oluşturularak ziyaretçilerine bir konu hakkında bilgi veya ürün tanıtımı yapan web platformlarıdır. Bu tür platformlarda çeşitli yazı, resim, video veya reklam kampanyaları paylaşılarak kullanıcılar ana site üzerine yönlendirilmektedir.

facebook seo nasıl yapılır

Facebook ile SEO Nasıl Yapılır ?

Sosyal medya ile seo yapma teknikleri için de en çok kullanılan yöntemdir. Facebook üzerinden seo yaparken kişiye, firmaya, herhangi bir kuruluşa veya belirli ürünler için sayfalar oluşturabiliriz. Bu sayfalar sayesinde dikkat çekmek istediğimiz bir konu, kişi veya ürün ile ilgili içerikler paylaşarak bu kişi, ürün veya bilgilerin yer aldığı web sitelerine bağlantı linkleri verebiliriz. Facebook seo çalışması için yapabileceğimiz en etkili uygulama bağlantı paylaşmaktır. Bu bağlantıları paylaşırken dikkat edeceğimiz nokta hakkında bahsettiğimiz kişi, kurum veya ürünle ilgili net ve anlaşılabilir bilgiler vermektir.

Twitter SEO

Twitter ile SEO Nasıl Yapılır ?

Twitter ile seo yaparken ise kullanacağımız yöntem tweet atmaktır. Tweet ile başarı şansını artırmak istiyorsak konuyla ilgili güzel hazırlanmış bir içerik hazırlamamız gerekmektedir. Günlük olaylar, o an için revaçta olan ürünler veya kişiler hakkında başarılı içerikler hazırlayarak paylaşımlarımızı zenginleştirebiliriz. Bu şekilde atılan tweetler takipçi çekmek açısından son derece önemlidir.

Google plus SEO

Google Plus ile SEO Nasıl Yapılır ?

Sosyal medya ile seo yapma yöntemleri içinde bir başka mecra da Google Plus’tır. Google+ sayfalar, beğeniler ve oluşturulan içerikleri beğenme ve bu içeriklere yorum yapma mantığına dayanan bir sistemdir.

Buradaki en önemli avantajımız ise paylaşılan, beğenilen ve yorum yapılan içeriklerin Google plus tarafından desteklenmesidir. Sitemize gelen kullanıcılar +1 butonuna tıkladıklarında aslında Google plus için 1 yazı paylaşmış olmaktadırlar.

Sosyal Medya ile SEO Yaparak Başarılı Olmak

Sosyal medya ile seo yapma tekniklerini kullanarak yapmış olduğumuz çalışmanın geri dönüşlerini hemen alamayabiliriz. Ancak sabredersek ve sosyal mecra platformlarında kaliteli ve özgün içerikler üretirsek bir süre sonra bu çalışmalarınızın karşılığını almaya başlayacağınızı söyleyebiliriz. Bilinmesi gereken en önemli husus sosyal medya ile seo yapma sadece link vermek demek değildir. Seo çalışmaları yaparken ziyaretçilerimize doğru ve özgün içerikler sunmak en başta gelen kıstaslarımızdan biri olmalıdır. Eğer arama motorları özgün ve doğru içerik yayınlamadığımızı fark ederlerse site sıralamada ciddi oranlarda alt sıralara gerileyecektir. Google bu tür siteleri zaman zaman yayından kaldırabilmektedir.

sosyal medya seo etkisi
Bu tür durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız hiçbir şekilde kopyala yapıştır mantığı ile hareket etmemeniz ve içeriklerinizi doğru bilgileri kullanarak özgün olarak üretmeniz gerekmektedir. Ziyaretçilerinize farklı ve özgün içeriklerin yanında doğru bilgiler de verirseniz sitenize gelen ziyaretçiler bir süre sonra sitenizi daha sık ziyaret etmeye başlayacak ve seo çalışmalarınız karşılığını bulmuş olacaktır. Unutulmaması gereken hem sitenize gelen ziyaretçileriniz hem de Google yanlış bilgiler içeren kopya sitelerden hoşlanmaz ve asla affetmezler.

Sosyal Medya ile SEO Yapmak