Yapılabilecek En Temel Seo Çalışmaları

SEO ÇALIŞMALARI NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR
15 Mayıs 2015
Aylık Seo Danışmanlığı Ücreti
13 Şubat 2016
Tümünü Göster

Temel Seo Çalışmaları

Seo çalışması yani Google ara motorunda istenilen kriterlerde seo ayarlamalarınızı yapabilmek;

En baştan kısaca bahsedersek;

1- Domain sektörünüze uygun olması gerekmekte bu uygunluk sektörünüzün en önemli kelimesinin domaininizde geçmesi % 50 şansınızı kolaylaştırır. Olmazsa olmaz değil fakat önemlidir.

2- Hosting çok hızlı ve sitenizin hızlı açılması ziyaretçileriniz sitenizde gezerken sıkılmadan hızlı dolaşabilmesi gerekmektedir.

3- Web sitenizin yazılım kodlaması basit sade hata vermeyen kod yapısı ile düzenlenmelidir. Hatalar var ise giderilmelidir.

yapılabilecek temel seo çalışmalası

4 – Sitenizin katagorilerini çok iyi ayarlamalı ve bunun ile birlikte ana katagoriye bağlı alt katagorileride. Link yapısına dişkkat etmeniz gerekmektedir. Örnek YATAK ODALARI Katagorisinin link yapısını ayarlarken sadece yatak-odaları demeyin. Yatak odaları ile ilgili en çok ararnan 3 kelimeyi link yapısında birleştirin. Bu size daha fazla şans verecektir. siteadi.com/yatak-odalari-modelleri-fiyatlari.html gibi yatak odası modelleri ve yatak odası fiyatları anahtar kelimelerinde de bu link ilk sayfaya gelebilmekte olan şansı daha fazladır.

5 – İçerik yazarken makale yani yazı başlığı ney ise yazıda da bu önemli anahtar kelimeleri 100 kelimede 1 tane geçirebilmeyi hedefleyin. (  Yatak odaları – yatak odası takımları- yatak odası fiyatları – yatak odası modelleri ) 400 kelimelik bir makalede 2 şer tane olduğunu düşünürsek 1 ‘ini bold birini italik yazı ile işaretleyebilirsiniz. Bu google örümceklerinin dikkatini çekecektir. Bu kelimeleri de etiket olarak kullanacaksınız.

6- Makale başlığı verirken; başlığı H1 yapmayı unutmayın. Alt başlık ta vererek onuda h2 olarak yapabilirsiniz.

7- Yazının içine çirkin durmayacak şekilde farklı boyutlarda resim koyun; resimin adı anahtar kelime olmasına dikkat edin. Resime title vermeyi de unutmayın.

8 – Yazımızı yazdık resimleri koyduk etiketleri ekledik. Yazıyı yayınladınız. Yayınladığınız yazıyı Google url ekle servisinden bildirimini yapınız. ( https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?q&dq&submit=Adres+Ekle ) gmail’inizin açık olması gerekmektedir.

9 – Bu yazınızı linkini de eklemek şartı ile daha önceden açıtığınız  sosyal medya sayfalarında paylaşın linkini ekleyin.

yapılabilecek temel seo çalışmaları

10 – Açabiliyorsanız web 2.0 paravan bloglarınızda da bu yazıyı yayınlayın ve altına makalenizin linkini kaynak olarak gösterebilirsiniz. Buda makalenize güç verecektir.

Yapılabilecek En Temel Seo Çalışmaları hakkında kısa da olsa teknikler işinize yarayacaktır.

Temel seo çalışması